W poniedziałek ruszy akcja “Pasy i telefon”

Policjanci z Dolnego Śląska będą sprawdzać, czy kierowcy i pasażerowie noszą pasy bezpieczeństwa i nie korzystają z telefonów komórkowych podczas jazdy.

Celem działań jest zmobilizowanie kierujących i pasażerów do przestrzegania obowiązku korzystania z pasów bezpieczeństwa podczas jazdy, jak również do niekorzystania z telefonów komórkowych podczas prowadzenia pojazdów. Tym samym akcja ma za zadanie dążenie do minimalizowania liczby wypadków drogowych. Akcja rozpocznie się o godzinie 6.00 i potrwa do godziny 22.00.

Poprzez wzmożone kontrole mundurowi chcą również wytworzyć w świadomości kierujących przekonanie o nieuchronności kary za naruszenie przepisów ruchu drogowego.

– Pamiętajmy, że za niezapięte pasy bezpieczeństwa osób podróżujących samochodem odpowiada kierowca. Kara za niezapięte pasy bezpieczeństwa nie ominie także pasażerów auta. Każdy, kto uchyli się od obowiązku ich używania, może otrzymać mandat w wysokości 100 złotych. Jeśli natomiast to kierowca ma niezapięte pasy w trakcie jazdy, to policjant może ukarać go mandatem w wysokości 100 złotych. Poza tym na jego konto wpłynie 5 punktów karnych – informuje mł. asp. Paweł Noga z Sekcji Prasowej KWP we Wrocławiu

Jeżeli chodzi o korzystanie z telefonu komórkowego podczas jazdy, taryfikator przewiduje mandat w wysokości 500 złotych i wówczas do indywidualnego konta kierowcy zostanie dopisanych 12 punktów karnych.

Przeczytaj także

Nowe na stronie