REKLAMA

spot_img

W sobotę Legnica pożegna Ekstraklasę

Przed nami zakończenie sezonu PKO BP Ekstraklasy. W sobotę, Miedź zagra na własnym stadionie z Górnikiem Zabrze. Legniczanie przynajmniej na rok żegnają się z piłkarską elitą.

Miedź już w kwietniu pogodziła się ze spadkiem z Ekstraklasy. Podopieczni Grzegorza Mokrego nie wygrali w lidze od lutego a w ostatnich dziesięciu spotkaniach, zgromadzili na swoim koncie zaledwie trzy punkty. Górnik jest za to rewelacją ostatnich kolejek. Po tym, gdy zespół ponownie objął Jan Urban, zabrzanie zanotowali w ostatnim czasie aż sześć ligowych meczów z rzędu. Pozwoliło to Górnikowi awansować na szóste miejsce w tabeli PKO BP Ekstraklasy.

– Dla mnie Górnik Zabrze to od dziecka duża firma. Sam pochodzę z Górnego Śląska i wiem ile dla Ślązaków znaczy ta marka. Ostatnie wyniki Górnika pokazują też jaki ten zespół ma potencjał i jak wspaniałą pracę wykonał trener Urban. Gdy spojrzymy na tabelę obecnego sezonu tylko za okres pracy tego szkoleniowca, to Górnik jest drugą siłą PKO BP Ekstraklasy, wyprzedzającą mistrza Polski Raków Częstochowa, Legię Warszawa czy Lecha Poznań. To mówi samo za siebie – podkreśla trener Grzegorz Mokry

W sobotę Miedź pożegna się z najwyższą klasą rozgrywkową przynajmniej na rok. Starcie z Górnikiem będzie dla gospodarzy okazją by godnie pożegnać się z Ekstraklasą. Wszystkie mecze 34. kolejki zostaną rozegrane w sobotę o godzinie 17:30.

Przeczytaj także

Nowe na stronie