W środę rusza remont ul. Gwiezdnej. Będą utrudnienia dla kierowców

W najbliższą środę (5 czerwca) rozpoczną się prace związane z remontem ul. Gwiezdnej, w związku z czym zmieniona zostanie organizacja ruchu drogowego.

Zakres prac obejmie remont nawierzchni oraz miejsc postojowych na ul. Gwiezdnej.  Prace będą wykonywane etapami, aby zminimalizować utrudnienia dla mieszkańców. W każdym etapie robót, fragment jezdni będzie zamknięty dla wszystkich pojazdów.  

Po sfrezowaniu nawierzchni na całej długości ulicy, zostanie ułożona nowa nawierzchnia. Prowadzone będą także prace przy regulacji i wymianie krawężników oraz przy wymianie konstrukcji zatok postojowych. Front robót będzie przemieszczał się od ulicy Wrocławskiej do al. Piłsudskiego. 

W pierwszym okresie dojazd do punktów handlowych i usługowych będzie zapewniony od al. Piłsudskiego i od ul. Zesłańców Sybiru. W każdym etapie obsługa parkingu przy sklepie Biedronka będzie zapewniona przez minimum jeden funkcjonujący zjazd. W razie utrudnień w obrębie skrzyżowania ul. Gwiezdnej z ul. Zesłańców Sybiru bądź ul. Gwiezdnej z ul. Górniczą będzie zapewnione kierowanie ruchem. 

Ruch pieszych będzie odbywał się bez zmian. Zarząd Dróg Miejskich apeluje o stosowanie się do wprowadzonego oznakowania tymczasowego.

Przetarg na remont ul. Gwiezdnej od skrzyżowania z al. Piłsudskiego do ul. Wrocławskiej wygrało Wrocławskie Przedsiębiorstwo Transportowo Budowlane. Koszt ok. 916 tys. zł. Planowany termin zakończenia prac to koniec sierpnia br.

Przeczytaj także

Nowe na stronie