W tragicznych warunkach umierała na oczach właścicieli. Nie zrobili nic, by pomóc zwierzęciu

Do Prokuratury Rejonowej w Legnicy wpłynął wniosek przeciwko właścicielom suczki o imieniu Sofia, złożony przez zarząd legnickiego oddziału Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami. Owczarek niemiecki czekał na śmierć w tragicznych warunkach, chory, ropiejący i wygłodzony.

„Sofia – upodlona do granic możliwości przez swojego właściciela sunia o wadze ok 20 kg. Zabrana w ostatniej chwili czekała na śmierć w budzie zabitej dechami obleczona czarna gruba folią. Widoczne żebra, kręgosłup, miednica, praktycznie brak sierści, ropiejące śmierdzące i bolesne ciało ledwo trzymające się na zmienionych chorobowo łapach” – napisał TOZ Legnica na swoim facebookowym profilu.

W tych urągających wszelkim normom warunkach pies przebywał na terenie jednej z posesji w gminie Ruja w powiecie legnickim. Był to dosłownie żywy szkielet.

– Właścicielami Sofii byli ludzie w średnim wieku, w pełni sprawni. Nie ma nic na usprawiedliwienie ich bestialskiego zachowania wobec umierającego zwierzęcia, dlatego zarząd zdecydował o skierowaniu sprawy do prokuratury – mówi Anna Marcinek, wolontariuszka legnickiego oddziału Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami.

Po interwencji TOZ psiak trafił do Hotelu dla Psów „Gaja” w Chroślicach w gminie Męcinka. Była tak słaba, że nie mogła utrzymać się nogach, miała wysoką gorączkę.

– Zrobimy wszystko aby przywrócić jej wolę walki o lepsze jutro, bo  teraz jej organizm musi zawalczyć o życie – napisali wolontariusze legnickiego TOZ.

Walka trwa, ale rokowania są coraz bardziej optymistyczne. Sofia od nowa uczy się chodzić, co pozwoli jej odzyskać masę mięśniową. Przed nią seria kąpieli zdrowotnych. Jest bardzo dzielna!

Można pomóc!

Leczenie będzie długie i kosztowne. Pieniądze na pomoc Sofii można przekazywać za pośrednictwem strony:

https://zrzutka.pl/fch57f

Darowizny można także wpłacać na konto legnickiego oddziału TOZ: BGŻ BNP Paribas oddział w Legnicy 10 2030 0045 1110 0000 0188 7060 – tytułem Sofia

Przeczytaj także

Nowe na stronie