spot_img

W trakcie libacji alkoholowej wyrzucał meble przez okno. Uszkodził auto

Policję powiadomił właściciel uszkodzonego auta. Spadające meble wybiły tylną szybę w samochodzie. Do zdarzenia doszło nocą, przed jedną z kamienic w centrum Jawora. Sprawcę udało się ustalić i zatrzymać następnego dnia. Usłyszał już zarzuty.

– Zatrzymany mężczyzna – to 36-letni jaworzanin, dobrze znany jaworskim mundurowym z wcześniejszych „wybryków”. Jak ustalili funkcjonariusze mężczyzna pił alkohol ze znajomymi. W pewnej chwili zaczął wyrzucać przez okno wyposażenie lokalu. Elementy mebli spadły na zaparkowany samochód marki Opel uszkadzając w nim tylną szybę – mówi aspirant sztabowa Ewa Kluczyńska z Komedy Powiatowej Policji w Jaworze.

Pokrzywdzony wycenił straty na kwotę 700 złotych. Mężczyzna usłyszał już zarzut uszkodzenia mienia. Będzie odpowiadał w warunkach tzw. „recydywy”.

W świetle obowiązujących przepisów, za tego typu przestępstwo 36-latkowi grozić może kara do nawet do 7,5 lat pozbawienia wolności. Niezależnie od tego, będzie musiał pokryć również koszty związane z naprawieniem szkody.

spot_img

Przeczytaj także

Nowe na stronie