W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym otworzyli nową poradnię

Wraz z nowym rokiem w szpitalu przy ul. Iwaszkiewicza w Legnicy działalność rozpoczęła poradnia preluksacyjna. Czynna jest we wtorki i czwartki w godzinach 15:00 – 18:00.

W poradni preluksacyjnej specjaliści zajmują się wykrywaniem wad wrodzonych i rozwojowych stawów biodrowych u noworodków i niemowląt. Przeprowadzane są badania przesiewowe u niemowląt w celu wykrycia rozwojowej dysplazji stawów biodrowych, a w przypadku wykrycia wady wdraża odpowiednie leczenie.

W poradni preluksacyjnej pracują lekarze ortopedzi, którzy przeprowadzają badanie kliniczne oraz badanie ultrasonograficzne (USG) stawów biodrowych u niemowląt. Podwyższone ryzyko dotyczy zwłaszcza dzieci z rodzinną historią dysplazji lub brakiem warunków dla prawidłowego rozwoju bioder w czasie ciąży (np. pozycja miednicowa).

Poradnia będzie czynna we wtorki i czwartki w godzinach: 15:00-18:00. Lekarze przyjmujący: Kamil Woźniak oraz Krzysztof Klepacki. Do poradni dzieci można zarejestrować tylko na podstawie skierowania (telefon kontaktowy: 76 72 11 702).

REKLAMA

spot_img

Przeczytaj także

REKLAMA

spot_img

Nowe na stronie