Walił łomem w drzwi sklepu, bo miał problemy osobiste

Jednej nocy uszkodzili drzwi wejściowe do sklepu i elewację, a kolejnej zdewastowali witrynę sklepową. Złotoryjscy policjanci dzięki nagraniom monitoringu szybko namierzyli i zatrzymali wandali. Mężczyźni w wieku 26 i 33 lat wkrótce staną przed sądem.

Pierwszy z chuligańskich wybryków miał miejsce na jednym ze złotoryjskich osiedli.

– Na zapisach monitoringu widać jak dwóch zamaskowanych mężczyzn podchodzi do drzwi. Jeden z nich wielokrotnie i agresywnie uderza łomem w drzwi wejściowe do placówki. Drugi ze sprawców rzuca kamieniem w tym samym kierunku, po czym pospiesznie odchodzą z miejsca zdarzenia – relacjonuje młodsza aspirant Dominika Kwakszys Komendy Powiatowej Policji w Złotoryi.

Funkcjonariusze ustalili, że młodszy mężczyzna ma także na koncie wybryk chuligański w innej części miasta. Kolejnej nocy stłukł szybę wystawową w sklepie położonym przy ul. Piłsudskiego. 26-latek swoje zachowanie tłumaczył problemami osobistymi i potrzebą wyładowania złości.

Łączne straty pokrzywdzeni oszacowali na kwotę kilku tysięcy złotych.

Policjanci przedstawili 26-latkowi cztery zarzuty zniszczenia mienia i kierowania gróźb karalnych wobec jednego z pokrzywdzonych. 33-latek usłyszał jeden zarzut zniszczenia mienia. W przeszłości był karany za podobne przestępstwa, dlatego będzie odpowiadał w warunkach recydywy. O dalszym losie obu mężczyzn zadecyduje sąd.

Za zniszczenie mienia kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności, a za kierowanie gróźb karalnych do 2 lat pozbawienia wolności.

REKLAMA

spot_img

Przeczytaj także

REKLAMA

spot_img

Nowe na stronie