spot_img

Wandale wrzucili środek chemiczny do fontanny w centrum Legnicy

To jedno z najczęściej odwiedzanych przez legniczan miejsc, zwłaszcza w upalne dni. Nie spodobało się najwyraźniej wandalom, którzy wrzucili tam środek chemiczny, uszkadzając instalację wodną. Sprawców lub sprawcy szuka teraz policja oraz straż miejska.

W czwartek ktoś wrzucił środek chemiczny do fontanny znajdującej się na placu Powstańców Wielkopolskich w Legnicy. Ten głupi żart może okazać się bardzo kosztowny.

– Doszło do uszkodzenia instalacji zasilającej. W tej chwili próbujemy zidentyfikować sprawcę albo sprawców tego zdarzenia. Straż Miejska przegląda monitoring z tego dnia i nocy. Sprawa zostanie zgłoszona na policję – mówi Bożena Czerwińska, dyrektor wydziału infrastruktury komunalnej urzędu miasta.

Aktualnie firma zajmująca się obsługą fontanny sprawdza czy doszło do zatarcia pomp. Pewne jest to, że konieczne będzie kilkukrotne płukanie instalacji, co potrwa dobrych kilka godzin. Staż Miejska prosi o informację świadków, którzy mogą przyczynić się do szybkiego ustalenia sprawców.

Wiadomo, że tuż przed północą kilku rowerzystów podjechało pod fontannę, a po chwili szybko odjechało. Moment zarejestrowały kamery miejskiego monitoringu. Nagranie będzie przekazane policji.

spot_img

Przeczytaj także

Nowe na stronie