REKLAMA

spot_img

REKLAMA

spot_img

Wawryniewicz odwołany z zarządu legnickiej strefy, zastąpił go Stanisław Obertaniec

Ryszard Wawryniewicz nie już wiceprezesem Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Nie są znane powody odwołania go ze stanowiska. Wiadomo jednak, że LSSE należy do strefy wpływów marszałek Elżbiety Witek, szefowej PiS na Dolnym Śląsku. Można się więc spodziewać nominacji na to stanowisko osoby z najbliższego otoczenia pochodzącej z podlegnickiego Jawora marszałek Sejmu.

– Rada nadzorcza Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej podjęła uchwałę o odwołaniu ze stanowiska dotychczasowego wiceprezesa zarządu spółki Ryszarda Wawryniewicza – tę enigmatyczną informacje można znaleźć na stronie internetowej LSSE.

Niewiele wyjaśnia także informacja od dyrektora departamentu marketingu i komunikacji.

– Spółka nie komentuje decyzji rady nadzorczej. Procesy inwestycyjne i bieżąca działalność LSSE jest niezagrożona. Do czasu wyłonienia nowego wiceprezesa rada delegowała do zarządu LSSE pana Stanisława Obertańca – powiedział nam dyrektor Stefan Augustyn.

Ryszard Wawryniewicz z wykształcenia jest historykiem. Był posłem III i V kadencji najpierw z ramienia Akcji Wyborczej Solidarność, a potem PiS.

Stanisław Obertaniec, jest założycielem i wieloletnim szefem Radia Plus Legnica, dziś już honorowym. Zasiadał także w Senacie I kadencji.

Prezesem LSEE pozostaje Przemysław Bożek.

Przeczytaj także

Nowe na stronie