REKLAMA

spot_img

Recydywista wciągnął kobietę do bramy, pobił, ukradł biżuterię i telefon

Nawet 22,5 roku więzienia grozi 46-letniemu bandycie w Legnicy, który w przedświąteczny piątek napadł na kobietę na ulicy. Póki co, przebywa w areszcie.

Napad miał miejsce w miniony piątek, ok. godz. 2. – Na numer alarmowy zadzwonił legniczanin, informując operatora WCPR, że na jednej z ulic w Legnicy, kobieta wybiegła z bramy i woła o pomoc. Na miejsce niezwłocznie zostali skierowani funkcjonariusze, którzy od razu przystąpili do działania. Policjanci rozpytując kobietę dowiedzieli się, że nieznany jej mężczyzna wciągnął ją do klatki schodowej, zadał jej kilka uderzeń w twarz i zabrał jej złoty łańcuszek, pierścionki oraz telefon komórkowy – opowiada kom. Jagoda Ekiert z biura prasowego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy.

O świcie policjanci siłowo weszli do jednego z mieszkań w Legnicy, gdzie zatrzymali podejrzanego o rozbój. Mężczyzna kompletnie nie spodziewał się tak szybkiej wizyty kryminalnych, stąd nie zdążył ukryć bądź pozbyć się skradzionych przedmiotów.

– 46-latek usłyszał zarzut rozboju i uszkodzenia ciała w warunkach recydywy. Sąd na wniosek Prokuratury Rejonowej w Legnicy zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Za popełnione przestępstwo grozi kara do 22.5 roku pozbawienia wolności – informuje kom. Jagoda Ekiert.

Przeczytaj także

Nowe na stronie