spot_img

Wciskał klientom podróbki, twierdząc, że to markowy sprzęt

Prawie 100 sztuk elektronarzędzi i słuchawki bezprzewodowe, opatrzone marką jednej z  najbardziej znanych na świecie firm, miał w swoim samochodzie 25-letni obywatel Rumunii. Mężczyzna wpadł na gorącym uczynku przestępstwa, gdy podrobione przedmioty oferował do sprzedaży klientom jednego z centrów handlowych w Jaworze.

Wezwani na miejsce policjanci potwierdzili fakt sprzedaży podrobionych towarów.

–  Sprzedawcą elektronarzędzi okazał się 25-letni obywatel Rumunii. W jego samochodzie osobowym marki VW Gol funkcjonariusze znaleźli 97 opakowań z nowymi elektronarzędziami znanych marek oraz 9 opakowań markowych słuchawek bezprzewodowych aspirant sztabowa Ewa Kluczyńska z Komendy Powiatowej Policji w Jaworze.

Po wstępnych oględzinach elektronarzędzi oraz przesłuchaniu zatrzymanego okazało się, że zabezpieczony sprzęt to podróbki. Wstępne straty, na jakie narażone zostały firmy, których fałszywe produkty oferowane były do sprzedaży, wyniosły ponad 70 tysięcy złotych.

Śledczy przedstawili 25-letniemu obywatelowi Rumunii zarzut łamania ustawy o prawie własności przemysłowej. Czyn ten jest zagrożony karą grzywny, karą ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Teraz przedstawiciele firm, których towar został podrobiony muszą potwierdzić brak jego autentyczności i na tej podstawie handlarz odpowie za przestępstwo określone w jednym z artykułów Ustawy o prawie własności przemysłowej. Jeżeli policjantom uda się dotrzeć do osób, które kupiły podrobione elektronarzędzia, handlarze mogą jeszcze odpowiedzieć za oszustwo. Sprawa ma charakter rozwojowy.

spot_img

Przeczytaj także

Nowe na stronie