REKLAMA

spot_img

Wiadomo, dlaczego zmarł Gabriel Seweryn. Czy ratownicy doczekają się przeprosin?

Gabriel Seweryn zmarł 28 listopada 2023 roku. Gwiazdor programu ”Królowe życia” skarżył się na silny ból w klatce piersiowej, lecz wezwane na miejsce służby medyczne nie udzieliły mu pomocy. 56-latek zmarł w Głogowskim Szpitalu Powiatowym, kilka godzin po przyjęciu go na SOR. Są już ustalenia biegłych dotyczące jego śmierci.

Po pięciu miesiącach, śledczy informują, co było przyczyną śmierci celebryty.

– Śledztwo prowadzone jest w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci Gabriela Seweryna. W ostatnim czasie uzyskano opinię biegłego z zakresu medycyny sądowej. Ustalono, że doszło do ostrej niewydolności krążeniowej, która rozwinęła się w związku z ostrą tamponadą serca, a biegły stwierdził również, że w próbce krwi, którą pobrano, stwierdzono obecność metamfetaminy – przekazała portalowi tvn24.pl prokurator Liliana Łukasiewicz, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Legnicy.

Na kilka godzin przed śmiercią w mediach społecznościowych prowadził transmisję na żywo z rynku w Głogowie. Na relacji, którą nakręcił jego znajomy, widać, jak celebryta uskarża się na ból w klatce piersiowej. Gwiazdor TTV wspominał, że nie może liczyć na pomoc pogotowia ratunkowego. 

Tamponada serca to medyczny termin odnoszący się do stanu, w którym osoba ma nagromadzenie płynu, najczęściej krwi, w worku osierdziowym otaczającym serce. Objawy mogą obejmować duszność, uczucie ucisku w klatce piersiowej, szybkie tętno, spadek ciśnienia krwi, zawroty głowy, nudności i utratę przytomności.

Przeczytaj także

Nowe na stronie