Większość mam zanim pomyśli – kliknie. Uważajcie, to nowa metoda oszustów!

„Hej mamo to mój nowy numer, zapisz go. Rozbil mi się telefon i moja karta sim z numerem nie działa. Napisz do mnie na WhatsApp https://Wa.me/+48542978539”. Jaworska Policja ostrzega! Linki zawarte w wiadomości mogą kierować do niebezpiecznych stron www. Nie klikajmy w podejrzane linki. Służą one do wyłudzenia danych osobowych, przejęcia konta czy oszustwa na BLIK-a.

Oszuści internetowi nie próżnują i w dalszym ciągu wymyślają coraz to nowe metody przestępstw. Dlatego po raz kolejny jaworscy policjanci przestrzegają przed fałszywymi wiadomościami wysyłanymi na telefony komórkowe. Do wiadomości dołączony jest link, który po kliknięciu przenosi na niebezpieczną stronę mogącą zawirusować komputer lub telefon.

„Hej mamo to mój nowy numer, zapisz go. Rozbil mi się telefon i moja karta sim z numerem nie działa. Napisz do mnie na WhatsApp httpd:??Wa.me/+48542978539”.

– To treść jednego z fałszywych sms-ów. Stoją za nimi cyberprzestępcy, którzy wyłudzają nasze loginy i hasła po to, aby nas okraść. Pamiętajmy, że klikając w link, możemy nieświadomie zainstalować na swoim urządzeniu oprogramowanie, które następnie oszuści mogą wykorzystać do przejęcia haseł i loginów w tym do e-bankowości – ostrzega aspirant sztabowa Ewa Kluczyńska z Komendy Powiatowej Policji w Jaworze.

Dlatego nie należy klikać w przesłane na nasze smartfony linki, ani logować za ich pośrednictwem na podane konta. Wzbudzić naszą czujność powinien nieautentyczny link na pasku adresu strony internetowej oraz to, że na takiej stronie nie możemy wejść w inne zakładki czy też informacje – strona ta nie jest interaktywna.

Pamiętajmy, że oszuści często podszywają się pod naszych bliskich czy instytucje zaufania publicznego. Dlatego zawsze wcześniej weryfikujmy wiarygodność takich informacji!

Przeczytaj także

Nowe na stronie