Wielki tort do podziału czyli jak legnickie firmy mogą sięgać po unijne pieniądze

To było kolejne na Dolnym Śląsku spotkanie, podczas którego przedstawiono możliwości aplikowania o unijne pieniądze przez MŚP czyli mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa. Z zaproszenia skorzystała duża grupa legnickich przedsiębiorców.

– Namawiamy i zachęcamy do korzystania ze wsparcia finansowego w spółkach samorządu oraz i Urzędzie Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego. Jesteśmy gotowi udzielić potrzebnych rad i wsparcia, abyście państwo dalej mogli komfortowo i bezpiecznie prowadzić swoje biznesy – przekonywał Tymoteusz Myrda, członek zarządu województwa dolnośląskiego.

Samorząd Województwa Dolnośląskiego od dawna wspiera sektor MŚP. W styczniu tego roku UMWD ogłosiło kolejne wsparcie dla dolnośląskich przedsiębiorców, którzy ucierpieli w wyniku pandemii oraz inflacji. Łączna kwota środków – to 75 mln. Pomoc można uzyskać w postaci dotacji, pożyczek i projektów. Instytucjami, które pośredniczą na Dolnym Śląsku w pozyskiwaniu środków zewnętrznych dla firm MŚP są m.in.: Dolnośląska Agencja Współpracy Gospodarczej (DAWG), Dolnośląski Fundusz Gospodarczy, Dolnośląski Fundusz Rozwoju czy ARR „ARLEG” z Legnicy. Wszystkie te instytucje był reprezentowane na dzisiejszym spotkaniu.

Jednym z rozwiązań, które mogłoby odciążyć pracodawców w czasie galopującej inflacji jest dobrowolny ZUS.

– Wprowadzenie dobrowolnego ZUSu dałoby przedsiębiorcom realną szansę samodzielnego decydowania o tym, w jaki sposób zabezpieczą się na przyszłość. Byłoby także wsparciem dla przedsiębiorców w przetrwaniu trudnych czasów kryzysu – tłumaczy Tymoteusz Myrda.

Ideą Dolnośląskich Śniadań jest dyskusja z lokalnymi mikro, małymi i średnimi przedsiębiorcami o problemach jakie ich dotykają.

Spotkania odbyły się już m.in. w Jeleniej Górze, Kłodzku, Ząbkowicach Śląskich, Głogowie i Polkowicach.

Dzisiejsze spotkanie w Legnicy zorganizowane zostało z inicjatywy marszałka Województwa Dolnośląskiego, Dolnośląskiej Agencji Współpracy Gospodarczej i ARR „ARLEG”.

Przeczytaj także

Nowe na stronie