Wiemy jakie imiona były najpopularniejsze w 2023 roku w Legnicy

W Urzędzie Stanu Cywilnego w Legnicy w 2023 roku zarejestrowano 1045 narodzin nowych mieszkańców. Z ogólnej liczby 539 to chłopcy, a 506 to dziewczynki.

W porównaniu do roku 2022, w ubiegłym roku odnotowano znaczny wzrost liczby urodzeń zagranicznych. W 2023 roku zarejestrowano ich 444, czyli o 150 proc. więcej niż rok wcześniej.

Wynika to z dwóch czynników. Po pierwsze, w Legnicy mieszka coraz więcej obcokrajowców. Po drugie, Polacy, którym dzieci urodziły się poza granicami kraju, coraz częściej rejestrują je w Polsce, aby łatwiej przekraczać granicę.

Wśród nadawanych imion zanotowano interesujące trendy. Dla dziewczynek najczęściej wybierane były Zuzanna, Zofia, Julia, Pola i Maja. Natomiast chłopców najczęściej nazywano Nikodemem, Franciszkiem, Leonem i Antonim.

Najpopularniejszym imieniem w 2023 roku w Legnicy było Zuzanna. Nadano je 108 razy. Na drugim miejscu znalazło się imię Nikodem, które otrzymało 92 noworodki.

Wśród dziewczynek popularne były także imiona Zofia, Julia, Pola i Maja. W przypadku chłopców na podium znalazły się jeszcze imiona Antoni i Franciszek.

REKLAMA

spot_img

Przeczytaj także

REKLAMA

spot_img

Nowe na stronie