Wjechał w pas zieleni na A4 pod Legnicą. Miał ponad 2 promile alkoholu

Legniccy policjanci zatrzymali 47- letniego mężczyznę, który spowodował kolizję na autostradzie A4 pod Legnicą. Miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Do zdarzenia doszło we wtorek 19 grudnia ok. godz. 22.00.

– Policjanci ustalili, że kierujący pojazdem marki VW Passat mieszkaniec Kędzierzyna-Koźle nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, w wyniku czego stracił panowanie nad pojazdem i wjechał na pas zieleni znajdujący się na poboczu drogi uszkadzając swój pojazd. Od kierującego pojazdem wyczuwalna była silna woń alkoholu. Po przebadaniu kierowcy alkomatem okazało się, że mężczyzna ma ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu – mówi komisarz Jagoda Ekiert z Komendy Miejskiej Policji w Legnicy.

Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. Auto z drogi usunęła pomoc drogowa. 47-latkowi zatrzymano prawo jazdy.

Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara 2 lat więzienia, utrata prawa jazdy, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka grzywna.

Przeczytaj także: Jechał pod prąd autostradą A4. Był kompletnie pijany!

REKLAMA

spot_img

Przeczytaj także

REKLAMA

spot_img

Nowe na stronie