Wjechał w znak na wyspie dla pieszych. O godz. 14.00 miał ponad 3,5 promila

Kompletnie pijany 31-latek wjechał w znak drogowy na skrzyżowaniu ulic Boiskowej i Giełdowej w Legnicy. Znak znajdował się na wyspie dla pieszych. Na szczęście nikt wówczas tamtędy nie przechodził.

Wczoraj – we wtorek – ok. godz. 14 policjanci z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Legnicy zatrzymali 31-letniego legniczanina, który kierował skodą mając w organizmie ponad 3,5 promila alkoholu.

– Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że na skrzyżowaniu ulic Boiskowej i Giełdowej w Legnicy mężczyzna wjechał w znak drogowy znajdujący się na wysepce dla pieszych. Następnie próbował przepchać uszkodzony pojazd ze skrzyżowania. Od kierującego funkcjonariusze wyczuli silną woń alkoholu. Badanie alkomatem wykazało ponad 3,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu – relacjonuje młodsza aspirant Anna Tersa z Komedy Miejskiej Policji w Legnicy.

Po sprawdzeniu 31-latka w systemach policyjnych okazało się, że ma on cofnięte uprawnienia do kierowania. Legniczanin powiedział policjantom, że postanowił przejechać się po mieście

Mężczyzna stanie przed sądem. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.


REKLAMA

spot_img

Przeczytaj także

REKLAMA

spot_img

Nowe na stronie