REKLAMA

spot_img

REKLAMA

spot_img

Włamanie do marketu w Legnicy. 44-latek ukradł 640 paczek papierosów

Mężczyzna dostał się do sklepu wyrywając ze ściany futrynę i wyłamując zamki w drzwiach do magazynu. Jego łupem padło 640 sztuk paczek papierosów różnych marek o łącznej wartości na ponad 12,5 tys. zł.

– Policjanci bardzo szybko ustalili sprawcę i bezpośrednio po zdarzeniu 44-letni mieszkaniec Legnicy został zatrzymany. Mężczyzna znany był policjantom, gdyż odbywał już wcześniej karę pozbawienia wolności za kradzieże z włamaniem – mówi młodsza aspirant Anna Tersa z Komendy Miejskiej Policji w Legnicy.

W mieszkaniu 44-latka znajdował się skradziony towar. Udało się go odzyskać w całości. Okazało się również, że mężczyzna jest poszukiwany listami gończymi wydanymi przez sądy rejonowe w Legnicy, Gostyniu i Wołowie do odbycia kary pozbawienia wolności, w łącznym wymiarze siedmiu lat.

Legniccy policjanci udowodnili mu i przedstawili cztery zarzuty kradzieży z włamaniem w warunkach recydywy do sklepów spożywczych na terenie Legnicy i Jawora oraz zarzut paserstwa. Teraz będzie odpowiadał przed sądem, który może znacznie wydłużyć karę pozbawienia wolności. Za kradzież z włamaniem w warunkach recydywy grozi kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

Przeczytaj także

Nowe na stronie