REKLAMA

spot_img

Włamywacze z osiedla Piekary zatrzymani. Gruzini okradali mieszkania i domy nie tylko w Legnicy

Na swoim koncie mają włamania i kradzieże na terenie Dolnego Śląska, a policjanci podejrzewają, że mogli działać nawet na terenie całego kraju. Odzyskano wiele przedmiotów: biżuterii, elektroniki, odzieży czy kosmetyków.

Zatrzymanie włamywaczy – to efekt pracy funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Siechnicach oraz wydziału kryminalnego i prewencyjno-patrolowego Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu.

Mężczyźni w wieku 33 i 52 lat podejrzewani są o szereg kradzieży włamań do mieszkań, domów i innych obiektów m.in. in. na legnickim osiedlu Piekary. Sąd na podstawie zgromadzonych materiałów i dowodów w tej sprawie zastosował wobec zatrzymanych tymczasowy areszt na 3 miesiące.

– Na podstawie dotychczas przeprowadzonych czynności udowodniono im do tej pory 12 kradzieży z włamaniem, ale sprawa ma charakter rozwojowy i policjanci są przekonani, że działalność sprawców była znacznie szersza. Funkcjonariusze podejrzewają, że obaj Gruzini mogli działać na terenie całego kraju – mówi starsza aspirant Aleksandra Freus z Komendy Miejska Policji we Wrocławiu

Na zdjęciach zobaczyć można przedmioty, które zabezpieczone zostały w miejscach pobytu podejrzanych, a także w samochodzie marki Opel Corsa, którym poruszali się w ostatnim czasie.

Wszystkie osoby, które rozpoznały na zdjęciach przedmioty, mogące być ich własnością, proszone są o kontakt z komisariatem policji w Siechnicach pod nr tel. 47 87 168 62 bądź z najbliższą jednostką policji. Wiadomości kierować też można na adres mailowy: naczelnik.kryminalny@wr.policja.gov.pl.

Zatrzymanym grozi kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.

Przeczytaj także

Nowe na stronie