Wnuczek recydywista znęcał się nad babcią. Bił ją, poniżał i okradał  

Koszmar 76-letniej kobiety trwał od stycznia 2021 roku. 31- letni wnuk bił ją, poniżał, okradał i groził śmiercią. Awantury wszczynał regularnie, zarówno na trzeźwo, jak i pod wpływem alkoholu.

– 31-letni wnuk seniorki od kilku lat jest w konflikcie z prawem. Nawet pobyt w zakładzie karnym nie zmienił zachowania mężczyzny. Regularnie wszczynał awantury domowe, wulgarnie odnosił się do babci, bił ją oraz groził pozbawieniem życia. Systematycznie okradał seniorkę. W kwietniu 2022 r. ukradł jej złotą biżuterię wartą 800 zł, którą to następnie sprzedał przypadkowym osobom – mówi aspirant sztabowa Ewa Kluczyńska, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Jaworze.

W styczniu tego roku 31-latek dwukrotnie, bez zgody i wiedzy swojej babci, zabrał jej kartę bankomatową i  zapłacił nią za zakupy, w lutym ukradł 76-latce tysiąc złotych

Wczoraj mężczyzna został zatrzymany przez jaworskich policjantów. Usłyszał zarzuty znęcania się psychicznego i fizycznego nad babcią oraz kradzieży mienia na jej szkodę. Swoje zachowanie mężczyzna tłumaczył uzależnieniem od narkotyków.

Prokurator postanowił zastosować wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego, zakazu zbliżania się do pokrzywdzonej i kontaktowania z nią oraz nakazu natychmiastowego opuszczenia wspólnie zajmowanego mieszkania.

Za znęcanie się nad osobą najbliższą oraz popełnione kradzieże 31-letniemu recydywiście grozi kara nawet siedmiu i pół roku pozbawienia wolności.

Przeczytaj także

Nowe na stronie