REKLAMA

spot_img

Wójt chce przejąć kościelną działkę za długi księdza hazardzisty

W rozliczeniu za dług, jaki parafia w Legnickim Polu ma do spłacenia gminie, wójt planuje odebrać diecezji legnickiej działkę. Wiadomo już, jakie ma być jej przeznaczenie.

Dług powstał po tym, jak proboszcz parafii w Legnickim Polu wykorzystał pieniądze przyznane z rządowej, ale i gminnej dotacji, niezgodnie z przeznaczeniem, wpłacając je na amerykańską giełdę kryptowalut. Nieprawomocny wyrok w tej sprawie już zapadł. Wójt chce odzyskać dług, przejmując diecezjalny grunt.

– Jesteśmy po wycenie tej działki. Obecnie wraz odsetkami parafia jest nam winna 180 tys. zł, operat jest na 182 tys. zł – mówi Telewizji Regionalnej Rafał Plezia, wójt Legnickiego Pola.

Działka znajduje się naprzeciwko Bazyliki w Legnickim Polu przy ul. św. Jadwigi. By gmina mogła ją przejąć potrzeba jeszcze formalnej zgody biskupa i akceptacji radnych gminy, którzy sprawą mają się zająć najbliższej sesji w piątek 5 kwietnia.

Jest pomysł jak zagospodarować nowy teren. Zdaniem wójta Rafała Plezi może tam powstać droga dojazdowa i chodnik do nowej przychodni.  

Przekazanie terenu zamknie temat długu wobec gminy, ale do spłacenia wciąż pozostanie kwota 1 mln zł dotacji z ministerstwa. Diecezja legnicka sprawy nie komentuje. Jak powiedział dziś Telewizji Regionalnej jej rzecznik, duchowni czekają na prawomocny wyrok.

(autor: Paweł Pawlucy, TvRegionalna.pl)

Przeczytaj także

Nowe na stronie