WOŚP: Rekord w Legnicy pobity! Ponad 265 tys. zł

FOT. FACEBOOK/ZHP 21

265 tys. 404 zł i 71 groszy to stan zbiórki  32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Legnicy na godz. 21.30. – Cały czas liczymy, więc ta kwota na pewno będzie wyższa – mówi Piotr Szymański, szef sztabu nr 2285 Związku Harcerstwa Polskiego 2021.  To oznacza, że ubiegłoroczny wynik został pobity. Podczas 31. Finału w Legnicy zebrano 252.128,03 zł (bez aukcji internetowych).

305 wolontariuszy z puszkami, licytacje, koncerty, warsztaty i tłumy mieszkańców w różnych częściach miasta. Tak przebiegał tegoroczny Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej w Pomocy w Legnicy.

W Legnicy działały dwa sztaby. Obydwoma dowodzili harcerze. W Galerii Piastów z Orkiestrą grał Związek Harcerstwa Polskiego 2021, a w Legnickim Centrum Kultury Organizacja Harcerska Pro Mundi.

W Galerii Piastów oprócz całej masy przedmiotów, voucherów i biletów licytowane było złote serduszko, jedno ze stu w Polsce. Osiągnęło ono cenę 10 tys. złotych.

W Legnickim Centrum Kultury wystąpiła Ewelina Lisowska.

Ale Orkiestra grała w wielu innych miejscach. Na Placu Słowiańskim w Legnicy OSiR zorganizował „Bieg z serduszkiem”, bieg tyłem i marsz Nordic Walking. Odbył się także pokaz rzeźby w lodzie, rozdawano placki prosto z patelni.

Hasłem tegorocznego 32 Finału WOŚ finału to “Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych!”.

Następne zdjęcie Finału WOŚP – kliknij kolejną cyfrę

Przeczytaj także

Nowe na stronie