spot_img

Wraca Ekstraklasa! Miedź zagra z Koroną Kielce

Po przerwie na mecze reprezentacji, wracają rozgrywki PKO BP Ekstraklasy. W meczu 26. kolejki, Miedź Legnica zagra na wyjeździe z Koroną Kielce.

W pięciu ostatnich meczach Ekstraklasy, Miedź zgromadziła na swoim koncie zaledwie pięć punktów i zamyka ligową tabelę. Legniczanie do miejsca, które gwarantuje utrzymanie tracą aż dziewięć punktów. Na tym etapie wydaję się, że tylko cud uchroni zespół przed spadkiem do I ligi. Korona Kielce również nie może spać spokojnie. Żółto-czerwoni zajmują szesnaste miejsce w Ekstraklasie, ale zaledwie punkt dzieli ich do bezpiecznego miejsca.

Dotychczas oba zespoły rozegrały między sobą dziesięć spotkań. Statystyka jest o tyle ciekawa, że aż w dziewięciu meczach padł remis. Na korzyść Miedzi przemawia fakt, że do tej pory Korona nie wygrała z nią ani razu.

– Z całą pewnością musimy zagrać z dużą determinacją. Korona jest zespołem, który niezależnie od trenera i zawodników, którzy tam występują, cechuje się sporym charakterem i walecznością. Nie chciałbym zdradzać szczegółów taktycznych, ale determinacja i odpowiednie podejście mentalne będą kluczowe. Wiemy doskonale jak dobrze kielczanie zaczęli rundę wiosenną, zdobywając u siebie komplet punktów. Zadanie, które stoi przed nami jest więc bardzo trudne, ale myślę, że determinacją możemy tam wiele zyskać – zapowiedział na stronie miedzlegnica.eu Grzegorz Mokry, trener Miedzi.

Sobotnie spotkanie pomiędzy Koroną a Miedzią zostanie rozegrane na stadionie Suzuki Arena w Kielcach. Mecz rozpocznie się o godzinie 15.00.

spot_img

Przeczytaj także

Nowe na stronie