Wraca I liga! W sobotę Miedź podejmie Wisłę Płock

Po przerwie reprezentacyjnej, na boiska wracają zespoły I ligi. W meczu 12. kolejki, Miedź zagra na własnym stadionie z Wisłą Płock.

Niespełna dwa tygodnie temu, legniczanie przerwali fatalną passę bez zwycięstwa. Podopieczni Radosława Belli pokonali wówczas na wyjeździe Motor Lublin. Po 11. kolejkach I ligi, Miedź ma na swoim koncie 19 punktów i zajmuje trzecie miejsce w tabeli.

Wisła Płock w poprzednim sezonie również spadła z Ekstraklasy. Nafciarze liczą na szybki powrót do najwyższej klasy rozgrywkowej. Do tej pory zgromadzili oni na swoim koncie 16 punktów i plasują się na dziewiątej pozycji. Warto dodać, że Wisła Płock nie wygrała w Legnicy od 2015 roku.

Cieszy mnie sytuacja kadrowa, ponieważ wracają do nas kontuzjowani zawodnicy. Za nami dobry okres reprezentacyjny gdzie graliśmy również sparing z bardzo silnym rywalem i po tych dwóch tygodniach pracy z optymizmem patrzymy w przyszłość – powiedział na łamach portalu miedzlegnica.eu, trener Radosław Bella.

Nastroje są bardzo dobre. Wygraliśmy zdecydowanie ostatni mecz ligowy oraz sparing z Lechem Poznań – mimo, że przegrany – pokazał dużą siłę naszego zespołu. Teraz trzeba to pokazać w następnych meczach ligowych – dodał szkoleniowiec Miedzi,

Sobotnie mecz pomiędzy Miedzią a Wisła Płock zostanie rozegrany na stadionie im. Orła Białego w Legnicy. Początek spotkania o godzinie 20.00.

Przeczytaj także

Nowe na stronie