Współczesna Legnica po raz kolejny tłem wojennego filmu. „Will” już na Netflixie

Legnica była już m.in. Berlinem w końcówce II wojny światowej. Ulicę Roosevelta i jej okolice wykorzystano do kręcenia z filmu “Anonyma – Kobieta w Berlinie”  w reżyserii Maksa Färberböcka. Teraz wybrał ją belgijski reżyser Tim Mielants kojarzymy przede wszystkim z popularnym serialem Peaky Blinders, który doczekał się aż sześciu sezonów.

Między innymi w Legnicy realizowane były zdjęcia do filmu „Will”, który można oglądać już na Netflixie.

Filmowcy wykorzystali ulice: Kartuską, Łąkową, Daszyńskiego, Dmowskiego, Emilii Plater oraz Senatorską. Jako statyści wystąpili m.in. Legniczanie.

Legnica „zagrała” okupowaną przez Niemców podczas drugiej wojny światowej Antwerpię. W tym belgijskim mieście dwaj policjanci rozdarci między kolaboracją a ruchem oporu próbują odnaleźć swoje miejsce.

Zdjęcia do filmu „Will” realizowane były także we Wrocławiu.

Film Tima Mielantsa powstał na podstawie bestsellerowej powieści Jeroena Olyslaegersa, flamandzkiego pisarza i autora sztuk teatralnych. Książka uznana została za „prowokacyjną, niewygodną i pouczającą” i zaraz po przetłumaczeniu na język angielski, w 2019 roku, wyróżniona przez magazyn „The Times”. Napisana świetnym językiem, ostra jak brzytwa opowieść o „tchórzostwie, które nazywane bywa mylnie neutralnością” zyskała wiele pozytywne recenzji, m.in. w „Financial Times”.

REKLAMA

spot_img

Przeczytaj także

REKLAMA

spot_img

Nowe na stronie