Wszystko jasne ws. nowego ronda w Legnicy. Prezydent odpowiedział radnej

Marta Wisłocka, przewodnicząca rady miejskiej, lansuje pomył budowy ronda na skrzyżowaniu al. Rzeczypospolitej z ul. Bielańską i Okrężną. Prezydent Tadeusz Krzakowski i jego współpracownicy przekonują jednak, że szans na taką inwestycję nie ma.

Przypomnijmy. Marta Wisłocka  Sprawiedliwości zwróciła się do prezydenta Legnicy z interpelacją, w której wskazała na problem zakorkowanego skrzyżowania Zbiorczej Drogi Południowej, w skład której wchodzą ul. Bielańska i Okrężna z al. Rzeczypospolitej. Szefowa rady miejskiej zaproponowała budowę w tym miejscu ronda.

Pisaliśmy o tym na PulsLegnicy.pl – kliknij TUTAJ.

Na interpelację w imieniu prezydenta Tadeusza Krzakowskiego odpowiedziała Jadwiga Zienkiewicz. Wiceprezydent przyznaje, że na etapie projektowania trzeciego odcinka Zbiorczej Drogi Południowej rozważana była w tym miejscu budowa ronda z dwoma pasami.

– Po analizie przedłożonych koncepcji dokumentacji projektowej uwzględniającej istniejące i planowane natężenia ruchu na tych ciągach ulic, został wybrany wariant z przebudową sygnalizacji świetlnej. Dodatkowo informuję, że na budowę ronda z dwoma pasami ruchu potrzebne jest duże zaangażowanie terenu, a w omawianym przypadku jest on ograniczony istniejącą zabudową mieszkaniową – wyjaśnia Jadwiga Zienkiewicz.

Zastępca prezydenta podaje jeszcze jeden powód.  

– Ze względu na 7-letnią gwarancję, jaką udzielił wykonawca odcinka Zbiorczej Drogi Południowej od ul. Jaworzyńskiej do ul. Bielańskiej – obejmujące nawierzchnię jezdni, chodniki, ścieżki rowerowe wraz z infrastrukturą podziemną, jakiekolwiek roboty prowadzone w przyszłości na tym odcinku, będą naruszać gwarancję udzieloną po zakończeniu realizacji zadania – czytamy w odpowiedzi na pismo przewodniczącej Wisłockiej.

REKLAMA

spot_img

Przeczytaj także

REKLAMA

spot_img

Nowe na stronie