spot_img

Wybory do Miejskiej Rady Seniorów w Legnicy

Do 12 grudnia 2022 r. przyjmowane będą zgłoszenia kandydatów do Miejskiej Rady Seniorów w Legnicy. Forum Wyborcze odbędzie 14 grudnia o godz. 13.00 w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym przy ul. Jordana 17 w Legnicy.

Będzie to czwarta kadencja Miejskiej Rady Seniorów w Legnicy. Ma ona charakter konsultacyjny, doradczy i inicjatywny. Zgodnie ze statutem działa na rzecz tworzenia warunków do pobudzania aktywności obywatelskiej osób starszych oraz rozwijania więzi międzypokoleniowych. Daje seniorom szansę na większy udział w podejmowaniu przez samorząd decyzji w sprawach, które bezpośrednio ich dotyczą. Legnicką rade seniorów może tworzyć od 13 do 17 osób, w tym 3 osoby reprezentujące legnickie uniwersytety trzeciego wieku oraz 2 delegowane przez prezydenta.

Informacje na temat wyborów, w tym formularz zgłoszeniowy oraz Statut Miejskiej Rady Seniorów w Legnicy można znaleźć tutaj:

https://portal.legnica.eu/strefa-seniora-4-1011/forum-wyborcze-legnickich-seniorow-2022/

Formularz dostępny jest również w Centrum Dialogu Obywatelskiego, Rynek 4.

Osoby zainteresowane udziałem w Forum proszone są o złożenie formularza zgłoszeniowego do 12 grudnia br. do godz. 15.30 w Wydziale Oświaty, Kultury i Sportu Urzędu Miasta Legnicy (tel. 76 72 12 222) lub jego przesłanie na adres oks@legnica.eu.

spot_img

Przeczytaj także

Nowe na stronie