REKLAMA

spot_img

Wybory w Legnicy – które komitety wystawiły najmłodszych kandydatów?

W kwietniowych wyborach do rady miejskiej w Legnicy zarejestrowano sześć komitetów. Na ich listach znajdujemy w sumie 161 kandydatów. Które komitety postawiły na młodych?

7 kwietnia br. wybierzemy nowych radnych z komitetów: Legnica Od Nowa – Bartłomiej Rodak, Nowa Legnica, Koalicja Obywatelska, Prawo i Sprawiedliwość, Komitet Wyboczy Wyborców Tadeusza Krzakowskiego i Komitet Wyborczy Wyborców Ryszarda Jaśkowskiego.

W Legnicy dużo mówi się o odmłodzeniu rady miejskiej, potrzebie resetu życia publicznego i nowej energii. Sprawdziliśmy więc PESEL kandydatów i sporządziliśmy zestawienie komitetów wyborczych wg wieku.

Wychodzi na to, że najniższą średnią wieku kandydatów ma Koalicja Obywatelska – wynosi ona 43,1. Na młodość postawił też komitet obywatelski Legnica OD NOWA Bartłomieja Rodaka – 44,2. Średni wiek kandydata Nowej Legnicy (Konfederacja) to 46,7.

Średnia wieku kandydatów pozostałych komitetów przekracza 50 lat. W przypadku KWW Ryszarda Jaśkowskiego wynosi ona 52,4, KWW Tadeusza Krzakowskiego 53,5 a najstarszą listę ma PiS – 54,0.

Przeczytaj także

Nowe na stronie