spot_img

„Wybrana” przez ducha świętego legniczanka straciła 65 tys. złotych

Historia zaczęła się od otrzymania przez nią wiadomości, z której dowiedziała się, że wybrana została przez ducha świętego.  

 „… może cię nie znam, ale wierzę, że zostałaś wybrana przez ducha świętego i możesz otrzymać moją dotację pieniężną darowiznę w wysokości 5.000.000,00 dolarów amerykańskich i wierzę, że dobre rzeczy się zdarzają….” – kobieta otrzymała informację tej treści.  

– 76-latka odpisała na tę wiadomość i prowadziła przez kilkanaście dni korespondencję internetową. Polecono jej wpłacić pieniądze pod pretekstem m.in. opłaty celnej za wydanie certyfikatu. W pierwszej kolejności przelała 30 tys. złotych następnie 35 tys. złotych – relacjonuje komisarz Jagoda Ekiert z Komendy Miejskiej Policji w Legnicy.

Wczoraj seniorka chciała zrobić kolejny przelew. Podczas rozmowy z pracownikiem banku ponownie została ostrzeżona przed próbą oszustwa, ale mimo tego zleciła wykonanie przelewu.

Pracownik banku zdecydował się zawiadomić policję. Funkcjonariusze wytłumaczyli kobiecie metody działań oszustów. Dopiero wtedy zrozumiała, że została oszukana.

– To kolejna historia pokazująca sposoby działania oszustów internetowych. Niech to zdarzenie będzie przestrogą dla mieszkańców naszego miasta i powiatu, którzy chcą w szybki sposób otrzymać pieniądze i często pokusa staje się silniejsza niż zdrowy rozsądek – mówi komisarz Jagoda Ekier.

spot_img

Przeczytaj także

Nowe na stronie