spot_img

Wygrać w stolicy i awansować w tabeli. W poniedziałek Miedź zagra z Polonią Warszawa

W meczu 4. kolejki I ligi Miedź zagra na wyjeździe z Polonią Warszawa. W tym sezonie, legniczanie jeszcze nie przegrali ligowego spotkania.

Miedź po trzech spotkaniach zgromadziła na swoim koncie siedem punktów. Podopieczni Radosława, w rozgrywkach I ligi spisują się bardzo dobrze i zbierają pochlebne recenzje za swoją grę. Legniczanie przed startem rozgrywek byli wymieniani w gronie kandydatów do awansu do Ekstraklasy. Polonia Warszawa po latach gry w niższych ligach, wreszcie awansowała na zaplecze najwyższej klasy rozgrywkowej. Klub ze stolicy odniósł dotychczas zaledwie jedno zwycięstwo w lidze.

– Oczywiście mecz wyjazdowy jest zawsze trochę inny, ale tak naprawdę z obu perspektyw. Każde spotkanie jest inną historią, więc nie dopisywałbym jakichś wartości temu czy wygrywamy u siebie, czy na wyjeździe, czy przegrywamy u siebie, czy na wyjeździe. Generalnie staramy się skupiać na tym, jak chcemy grać, a nie gdzie będziemy występować – zaznacza szkoleniowiec Miedzi. – Przede wszystkim musimy skupić się więc na naszej grze i na rozwoju naszego pomysłu. Jeśli tego dopilnujemy, to będę optymistą. Oczywiście wiemy gdzie można szukać sposobu na pokonanie rywala. Na pewno jest to zespół, który w obronie niskiej jest dobrze zorganizowany. Jeżeli odda nam piłkę, to będziemy musieli dobrze funkcjonować na bokach i na małych przestrzeniach. Myślę, że nie będzie to typowy mecz, w którym jedna drużyna będzie miała duże posiadanie piłki. Spodziewam się raczej wyrównanego spotkania – powiedział na łamach portalu miedzlegnica.eu, trener Radosław Bella.

Pojedynek pomiędzy Miedzią a Polonią zostanie rozegrane w poniedziałek o godzinie 18.00. Mecz zostanie rozegrany na stadionie przy ulicy Konwiktorskiej w Warszawie.

spot_img

Przeczytaj także

Nowe na stronie