spot_img

Wygrać z Arką, Miedź jedzie do Gdyni

W meczu 8. kolejki I ligi, Miedź zagra na wyjeździe z Arką Gdynia. Zwycięstwo, może dać legniczanom awans na pozycję lidera.

Legniczanie w tym sezonie I ligi nie odnieśli jeszcze porażki. Podopieczni Radosława Belli z dorobkiem 15 punktów zajmują trzecie miejsce w tabeli. Niedzielny rywal Miedzi, do tej pory spisuje się poniżej oczekiwań. Arka Gdynia zgromadziła na swoim koncie zaledwie 8 punktów i okupuje dolną część tabeli.

– Mieliśmy teraz więcej czasu. Przede wszystkim wykorzystaliśmy przerwę w rozgrywkach ligowych na trochę odpoczynku. Później mieliśmy też więcej czasu na trening. Podsumowaliśmy sobie dotychczasowy okres i widząc pewne wnioski, przystąpiliśmy do dalszej pracy. Była to bardziej okazja na to, by polepszyć to, w czym nie byliśmy dostatecznie dobrzy niż skupiać się specjalnie na wadach. Wolę eksponować nasze zalety. Oczywiście ćwiczyliśmy też kilka nowych wariantów, bo to naturalna droga do rozwoju zespołu. Zobaczymy, co uda się w najbliższych meczach pokazać. Przedstawiłem drużynie pomysł na okres, gdy nasz kalendarz spotkań będzie napięty. Uważam, że w tym czasie będziemy w stanie rywalizować na najwyższym poziomie – powiedział na oficjalnej stronie Miedzi, trener Radosław Bella

Warto dodać, że trenerem Arki jest żywa legenda Miedzi Legnica, Wojciech Łobodziński, który najpierw jako kapitan, a następnie jako trener, doprowadził zespół do Ekstraklasy. Na jego cześć klub zastrzegł numer 4, z którym występował. Łobodziński w Legnicy spędził 11 lat. W tym czasie rozegrał 184 mecze w pierwszym zespole, w których strzelił 34 gole. W Ekstraklasie wystąpił 16 razy.

Początek niedzielnego meczu na Stadionie Miejskim w Gdyni o godz. 18:00.

spot_img

Przeczytaj także

Nowe na stronie