spot_img

Wyjątkowe piątkowe popołudnie z dzieckiem? Mamy propozycję

Dziś o 17.00 w legnickiej Galerii Satyrykon odbędzie się wernisaż wystawy Elżbiety Wasiuczyńskiej zatytułowanej „Żółta kredka i inni…”.

To ekspozycja kierowana zarówno do tych młodszych, jak i nieco starszych. Prezentuje interesujące spojrzenie na całą paletę kolorów oraz bajkowo przenikające się światy ludzi i zwierząt.

Postaci i stwory z pewnością rozweselą całe rodziny i zabiorą nas w ciekawą podróż po krainie wyobraźni. Spotkamy te znany z kart książki „Agnieszka Osiecka dzieciom”, zobaczymy krokodyla Subiektywniaka, a szczerym uśmiechem obdarzy nas wielkie Pantoflisko.

Istotnym elementem „Żółtej kredki i innych” są też rozbudzające wyobraźnię ilustracje do klasycznych polskich wierszy takich jak „Paweł i Gaweł” Aleksandra Fredry czy „Trzydziestego lutego” Wandy Chotomskiej.

Autorka wystawy zajmuje się grafiką użytkową i ilustracją. W Polsce zilustrowała kilkadziesiąt książek dla najmłodszego czytelnika, których część z nich ma również wydania niemieckie, włoskie, słowackie, a nawet… chińskie.

Wstęp na wernisaż i wystawę jest wolny. Ekspozycja prezentowana będzie do 28 kwietnia.

spot_img

Przeczytaj także

Nowe na stronie