spot_img

Wyjechał, by spełnić marzenia (WIDEO)

O Mariuszu “Hetmanie” Domasacie nad Kaczawą słyszało niewielu. Tymczasem legniczanin przez lata budował swoją pozycję na międzynarodowej arenie, by dziś być jednym z najlepszych zawodników submission fightingu. Świeżo upieczonego podwójnego mistrza Europy spotkaliśmy na starych śmieciach – na przedmieściach Legnicy.

Mariusz Domasat to rodowity legniczanin, który od najmłodszych lat interesował się sportami walki. Z Legnicy wyjechał 17 lat temu, by spełniać marzenia.

Hetman i jego Husaria

W Irlandii założył klub Husaria Fight Team i sukcesywnie zdobywał uznanie na międzynarodowej arenie w brazylijskim ju jitsu i federacji ADCC. Jeszcze we wrześniu sędziował na mistrzostwach świata w Las Vegas, m.in. walkę wieczoru André Galvão-Gordon Ryan. W miniony weekend trzykrotnie stanął na podium jako zawodnik mistrzostw Europy ADCC w Poznaniu.

– Golem były trzy złota, ale niestety skończyło się na dwóch złotych medalach i jednym srebrnym. Mimo wszystko jestem zadowolony z tego wyniku, bo to były ciężkie zawody – ocenia Domasat.

Legnica daleko w tyle

Wrażenia po powrocie do rodzinnego miasta? Fatalne. Jak ocenia Domasat, Legnica nie tyle nie rozwinęła się pod względem sportów walki, ale wręcz zrobiła krok wstecz.

– Jak na 100-tysięczne miasto to dość przykre. Nawet małe miejscowości potrafią robić wyniki na skalę krajową a nawet międzynarodową. Legnica jest niechlubnym wyjątkiem – ubolewa “Hetman”. – Polkowice, Głogów czy Lubin mają kluby sportów walki. Chłopaki się biją i są w stanie wywalczyć dobre lokaty. A w Legnicy? Generalnie nie dzieje się nic.

Ambitny plan

To z pewnością nie kwestia braku uzdolnionych zawodników, a zwyczajnie solidnej organizacji i wsparcia od władz miasta – a zatem pokłosie wieloletnich zaniedbań. Jednak “legnicka nieudolność” nie będzie spędzać snu z powiek Domasata, który za kilka dni wraca do Irlandii. W sportowych planach udział w mistrzostwach świata ADCC, najprawdopodobniej w Europie.

– Chciałbym wystartować i zdobyć to swoje złoto. Dopiero potem mogę iść na emeryturę – zapowiada Hetman z Legnicy.

Więcej w materiale wideo TVREGIONALNA.PL:

spot_img

Przeczytaj także

Nowe na stronie