spot_img

Wykładowca prawa karnego znęcał się nad rodziną, ma zakaz zbliżania się i dozór

Prokuratura Okręgowa w Legnicy prowadzi postępowanie karne w sprawie przestępstwa znęcania się nad rodziną. Jak ustaliśmy nieoficjalnie osobą podejrzaną jest mieszkaniec Legnicy, pracownik naukowy Uniwersytetu Wrocławskiego, zatrudniony na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii na stanowisku profesora uniwersyteckiego, zajmujący się zagadnieniami prawa karnego materialnego oraz kryminologii.

Zgłoszenie wpłynęło na policję na początku lutego tego roku. Członkiem rodziny, której dotyczyło zgłoszenie, miało być m.in. niepełnosprawne dziecko.

– Rzeczywiście jedno ze zgłoszeń w sprawie stosowania przemocy dotyczyło rodziny z niepełnosprawnym dzieckiem – tylko tyle usłyszeliśmy w Komendzie Miejskiej Policji w Legnicy, bo sprawę przejęła prokuratura.

Ta, choć potwierdza prowadzenie postępowania karnego o przestępstwo znęcania się nad rodziną, nie ujawnia szczegółów sprawy.  

–  W związku z zapytaniem o postępowanie karne prowadzone o przestępstwo znęcania się nad rodziną, między innymi nad niepełnosprawnym dzieckiem, informuję, że w przytaczanym postępowaniu nie występuje jako pokrzywdzony niepełnosprawne dziecko. Ze względu na dobro postępowania, a w tym dobro osoby fizycznej występującej w charakterze pokrzywdzonego, nie jest możliwe udzielenie żadnej innej informacji o biegu przedmiotowego postępowania karnego – napisała Lidia Tkaczyszyn, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Legnicy.

Udało nam się ustalić, że wobec podejrzanego o znęcania się nad rodziną prokuratura zastosowała policyjny dozór, zakaz zbliżania się i nakaz opuszczenia mieszkania.

Nadal pozostaje wykładowcą Uniwersytetu Wrocławskiego. Czy będzie nim nadal, jakie procedury uczelnia stosuje w takich przypadkach? Czekamy na odpowiedź w tej sprawie.

spot_img

Przeczytaj także

Nowe na stronie