spot_img

Wymień starą pralką, magnetofon czy żelazko na sadzonkę. Już w sobotę w Legnicy

W sobotę, 22 kwietnia, na parkingu przy al. 100-lecia Odzyskania Niepodległości (przy AquaFun) będzie można otrzymać darmową sadzonkę drzewa w zamian za pozostawiony zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny. Akcja organizowana jest przez wydział środowiska i gospodarowania odpadami Urzędu Miasta Legnicy we współpracy z Nadleśnictwem Legnica. Przeprowadzona zostanie w godzinach 11.00-15.00.

Na sadzonki możemy wymienić m.in. : chłodziarki, zamrażarki, pralki, suszarki, zmywarki, mikrofalówki, grzejniki elektryczne, wentylatory, urządzenia klimatyzacyjne, odkurzacze, żelazka, tostery, frytkownice, komputery, laptopy, faksy, telefony komórkowe, odbiorniki radiowe, wiertarki, piły, maszyny do szycia, itp.

Na co dzień elektroodpadów możemy pozbyć się bezpłatnie:

  • zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny oraz baterie (rozmiar do 50 cm) możemy wrzucać do “Czerwonych pojemników” umiejscowionych przy ul: Spółdzielczej 10, Radosnej 104, ul. Baczyńskiego 157, al. Rzeczypospolitej 135, Pomorskiej 56, ul. Okulickiego 6 oraz Wańkowicza 2.
  • w ramach ponoszonej opłaty za gospodarowanie odpadami mieszkańcy Legnicy zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny mogą oddawać do PSZOK przy ul. Nowodworskiej 48 oraz ul. Rzeszotarskiej 1.

W Legnicy w ramach regulaminu utrzymania czystości i porządku organizowana jest zbiórka takiego sprzętu co dwa miesiące.

spot_img

Przeczytaj także

Nowe na stronie