Wypadek w tunelu na S3. Spektakularne ćwiczenia służb ratunkowych [FILM I ZDJĘCIA]

FOT. DANIEL ŚMIŁOWSKI

Wypadek ciężarówki wojskowej, auta osobowego i autobusu w najdłuższym tunelu drogowym w Polsce – to scenariusz wojewódzkich ćwiczeń służb ratowniczych “Tunel 2024”, które odbyły się na trasie S3 między Bolkowem i Kamienną Górą. Wzięło w nich udział kilkuset strażaków, policjantów, żołnierzy i ratowników medycznych.

“Tunel 2024” to największa w regionie symulacja akcji ratowniczych z udziałem różnych jednostek.

Ćwiczenia odbyły się w nieoddanym jeszcze do ruchu najdłuższym pozamiejskim tunelu drogowym w Polsce, w ciągu trasy S3 między Bolkowem i Kamienną Góra.

Miało tam dość do zderzenia pojazdów jadących w kolumnie wojskowej i auta osobowego. W trakcie wypadku do tunelu wjechał jeszcze autobus przewożący 15 uczniów. Jego kierowca, chcąc uniknąć zderzenia z pojazdem wojskowym, uderzył w ścianę tunelu. W wyniku wypadku z ciężarówki wyciekła substancja chemiczna.

W ćwiczeniach wzięło udział łącznie 250 strażaków, 78 pojazdów ratowniczych oraz 40 pojazdów i 60 osób z innych służb. Ostatni odcinek drogi S3 Bolków – Kamienna Góra na trasie Legnica – Lubawka ma zostać otwarty na początku lipca.

Zobacz zdjęcia – kliknij kolejną cyfrę

Przeczytaj także

Nowe na stronie