Wypadki i kolizje – bilans weekendu w Legnicy

Minionej doby, gdzie występowały silne opady deszczu, na terenie Legnicy i powiatu legnickiego doszło do dwóch wypadków i dziesięciu kolizji drogowych! Policja apeluje o dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze.

Podczas ostatniej doby na terenie Legnicy i powiatu legnickiego doszło do dwóch wypadków i dziesięciu kolizji drogowych. 

– Pierwsze poważne w skutkach zdarzenie miało miejsce wczoraj przed godziną 8:00 w Kunicach. Z ustaleń policjantów wynika, że 23-letni kierujący pojazdem marki Peugeot, jadąc ul. Polną w Kunicach w kierunku Legnicy, w wyniku niedostosowania prędkości do warunków panujących na drodze, na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w drzewo, po czym auto przewróciło się na dach i uderzyło w jadący prawidłowo z naprzeciwka Renault. W wyniku zdarzenia sprawca został przewieziony do szpitala, natomiast poszkodowany nie odniósł obrażeń. Jak się okazało, 23-letni sprawca wypadku znajdował się w stanie nietrzeźwości, mając 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. – przekazała mł. asp. Anna Tersa.

Do drugiego wypadku doszło również w minioną niedzielę po godzinie 16:00 przed Legnicą. 75-letni kierujący Citroenem, jadąc drogą powiatową P2175D od strony Warmątowic Sienkiewiczowskich w kierunku Legnicy, w wyniku niedostosowania prędkości do warunków ruchu stracił panowanie nad pojazdem , wpadł w poślizg i uderzył w jadącego w przeciwnym kierunku 29-letniego kierującego Polonezem Caro. W wyniku tego zdarzenia kierujący zostali przewiezieni do szpitala. Byli trzeźwi.dodała

Jak pokazują ostatnie zdarzenia, niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze połączone z opadami deszczu niosą za sobą tragiczne konsekwencje. Dlatego po raz kolejny policjanci apelują do kierowców aby pamiętali, że prędkość dopuszczalna nie zawsze oznacza prędkość bezpieczną, szczególnie podczas opadów deszczu i zdjęli nogę z gazu.

REKLAMA

spot_img

Przeczytaj także

REKLAMA

spot_img

Nowe na stronie