spot_img

Wzruszający list Gülçin. Turczynka dziękuje za okazaną jej w Legnicy pomoc

W trzęsieniu ziemi straciła rodziców, rodzeństwo i dom. Została bez środków do życia. Udało jej się jednak zakończyć naukę w ramach programu Erasmus+ w Collegium Witelona, dzięki uczelni i ludziom o otwartych sercach. Kilka dni temu wróciła do swojego kraju, ale przed wyjazdem z Legnicy studentka napisała wzruszający list, w którym podziękowała za okazaną pomoc.

Zawalił się jej świat

21-letniej Gülçin, studentce filologii angielskiej Erasmusa+ w Collegium Witelona w Legnicy w lutym tego roku świat runął na głowę.  W wyniku trzęsienia ziemi, które nawiedziło Turcję zginęli jej mama, tato, siostra i brat. Jej dom i rodzinne miasto

Hatay zostały doszczętnie zniszczone. Została bez środków do życia i szans na kontynuację nauki, bo dotychczas na studiach utrzymywali ja rodzice.  

Z tą tragedią nie została sama  Collegium Witelona zapewniło studentce opiekę psychologa i otworzyło specjalne, dedykowane Gülçin konto bankowe, na które datki mogli wpłacać zarówno pracownicy i studenci Witelonki, jak też wszyscy inni, których poruszyła tragedia Turczynki.

Odnalazła siłę do życia

Na apel Collegium Witelona zareagowało bardzo wielu ludzi – datki wpływały nie tylko z regionu, ale i całego kraju. W akcję pomocy włączyli się też m.in. koledzy Gülçin ze studiów –  Rada Uczelniana Samorządu Studenckiego Collegium Witelona zorganizowała dobroczynny koncert z licytacjami,  pomógł także m.in. Lions Club Silesia Legnica.

– Fakt, że tak wielu ludzi ruszyło ze wsparciem i  pomocą sprawił, że Gülçin  odnalazła w sobie siłę do życia. Zależało jej, by najtrudniejszy czas żałoby przetrwać w Polsce, bo w Turcji i tak nie miałaby dokąd wrócić… Udało się jej zrealizować to pragnienie – mówi Małgorzata Witkowska, koordynator Programu Erasmus+ w Collegium Witelona.

Powrót do ojczyzny

Gülçin wróciła już do Turcji. Będzie mieszkać w Ankarze, u jedynego brata, który jej pozostał. Po wakacjach wróci na macierzystą Uczelnię – Mersin University w Turcji.

Pożegnanie z Gülçin było bardzo wzruszające, podobnie jak list, który zostawiła…

„Chciałabym wyrazić moją najgłębszą wdzięczność za Waszą życzliwość i hojność. Utrata Rodziny w trzęsieniu ziemi była jednym z najtrudniejszych doświadczeń, z jakimi przyszło mi się w życiu zmierzyć. Jednak świadomość, że mam Wasze wsparcie, dała mi siłę i pocieszenie.

Darowizny, które dla mnie zebraliście, nie tylko zapewniły mi pomoc finansową, ale także pocieszenie i nadzieję w tym czasie straty. Wasze darowizny okazały się bardzo pomocne i jestem zaszczycona wsparciem ze strony naszej akademickiej społeczności. Dzięki Waszej pomocy mogę teraz powoli, ale pewnie zacząć odbudowywać swoje życie.

Nie potrafię nawet wyrazić słowami, jak wiele znaczy Wasze wsparcie dla mnie i mojej Rodziny. Udowodniliście, że nie jesteśmy sami, a Człowieczeństwo wciąż istnieje w tym coraz bardziej skomplikowanym świecie.

Chciałabym wyrazić moje najgłębsze podziękowania dla koordynatorów Erasmusa, władz Uczelni Collegium Witelona, darczyńców i ludzi, którzy starają się dać mi wsparcie moralne.
Jeszcze raz dziękuję za wszystko, co zrobiliście dla mnie i mojej Rodziny. Nigdy nie zapomnę Waszej dobroci”.

Dzięki Waszej pomocy mogę teraz powoli, ale pewnie zacząć odbudowywać swoje życie.

Gülçin

spot_img

Przeczytaj także

Nowe na stronie