Za jazdę „na czołgistę” zapłacił 3000 złotych

W Złotoryi policjanci zatrzymali do kontroli mężczyznę, który pędził przez miasto z zasłoniętymi szybami. Przednia szyba, maska i tablica rejestracyjna jego samochodu były pokryte grubą warstwą śniegu.

Zima to trudny okres dla kierowców. Opady śniegu powodują utrudnienia na drogach. Chwila nieuwagi może doprowadzić do kolizji. Dlatego tak ważne jest, aby przed wyruszeniem w trasę odpowiednio przygotować samochód.

Dobrze odśnieżone auto to podstawa bezpiecznej jazdy zimą. Niestety, nie wszyscy kierowcy zdają sobie z tego sprawę. W Złotoryi policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę, który poruszał się nieodśnieżonym autem.

– Mężczyzna prowadził auto, na którym znajdowała się warstwa śniegu. Zaśnieżona była niemal cała przednia szyba, część maski i tablica rejestracyjna. Mężczyzna tłumaczył swoje zachowanie pośpiechem, a dodatkowo w rozmowie z policjantami wykazywał lekceważący stosunek do obowiązku właściwego przygotowania pojazdu do jazdy zimą. Za popełnione wykroczenie otrzymał mandat w wysokości 3 tysięcy złotych. Poza karą finansową musiał także oczyścić pojazd, aby ruszyć w dalszą drogę – poinformowała mł. asp. Dominika Kwakszys z Komendy Powiatowej Policji w Złotoryi.

Odśnieżenie auta to nie tylko obowiązek, ale przede wszystkim troska o bezpieczeństwo swoje i innych.

REKLAMA

spot_img

Przeczytaj także

REKLAMA

spot_img

Nowe na stronie