spot_img

Zaczyna się sezon motocyklowy. „Bądźcie ostrożni” – apelują policjanci

Wraz z nadejściem wiosny, dni stają się coraz cieplejsze, a na drogach zaczynają pojawiać się miłośnicy jazdy na motocyklu. O rozwagę i ostrożność podczas jazdy apelują legniccy policjanci.

Policjanci czuwają nad bezpieczeństwem zmotoryzowanych. Niestety, niektórzy posiadacze motocykli nie przestrzegają zasad ruchu drogowego i nie dbają o swoje bezpieczeństwo. Na drodze czekają na nich liczne zagrożenia, takie jak: uszkodzenia asfaltu, piach na jezdni czy wzmożony ruch. Wystarczy chwila nieuwagi, aby doszło do niebezpiecznego manewru i wypadku. Dlatego tak ważne jest, aby motocykliści pamiętali o obowiązku zakładania kasku ochronnego oraz odpowiedniego ubioru.

Z troski o mniej widocznych na drogach motocyklistów zwracamy uwagę do kierowców samochodów, żeby częściej zerkali w lusterka. Motocykle ze względu na swoje gabaryty często poruszają się sprawniej i bardziej dynamicznie, stając się przez to mniej widoczni dla pozostałych uczestników ruchu. Nagminne jest również rozpoczynanie manewru wyprzedzania bez zerknięcia w lusterko. Kierowcy samochodów nie zdają sobie sprawy jak z pozoru prosta czynność nabiera w tym przypadku ogromnego znaczenia, bo przecież jedno zerknięcie w lusterko może ocalić czyjeś życie lub zdrowie – apeluje mł. asp. Anna Tersa.

Podstawą bezpieczeństwa jak zawsze są przepisy prawa i ich przestrzeganie. Stosowanie się do ograniczeń prędkości, zachowywanie odpowiedniej odległości między pojazdami, prawidłowe manewry wyprzedzania czy wymijania oraz zwracanie uwagi na znaki i sygnały drogowe to elementy, dzięki którym jazda motocyklem będzie bezpieczna nie tylko dla zmotoryzowanych, ale także innych użytkowników ruchu.

spot_img

Przeczytaj także

Nowe na stronie