REKLAMA

spot_img

REKLAMA

spot_img

Zakochana listonoszka nie doręczała listów i przesyłek

Prawie 1000 przesyłek nie trafiło do adresatów, bo listonoszka zakochała się, a poza tym worek z korespondencją był dla niej zbyt ciężki. Funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Legnicy zatrzymali nieuczciwą listonoszkę oraz jej wspólnika.

– Oboje zatrzymani to mieszkańcy powiatu legnickiego. 21-latka i 30-latek podejrzani są o to, że od października 2022 roku do listopada 2022 roku działając wspólnie i w porozumieniu udaremnili możliwość zapoznania się z informacją zawartą w przesyłkach pocztowych adresowanych do wielu osób zamieszkałych na terenie Legnicy –  informuje mł. asp. Anna Tersa z Komedy Miejskiej Policji w Legnicy.

Listonoszka, zamiast dostarczyć przesyłki do adresatów, część z nich ukryła w lokalach prywatnych, swoim oraz wspólnika. W trakcie przeszukań, policjanci Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą ujawnili blisko 1000 niedoręczonych przesyłek pocztowych. Odzyskane przez funkcjonariuszy przesyłki wkrótce zostaną dostarczone adresatom.

Niedoręczone listy. FOT. KMP W LEGNICY.


21-latka tłumaczyła się tym, że worek z listami był dla niej za ciężki a dodatkowo poznała chłopaka, w którym się zakochała i nie miała czasu na roznoszenie listów.

Prokuratura Rejonowa w Legnicy zastosowała wobec zatrzymanych środki zapobiegawcze w postaci poręczenia majątkowego w kwocie 5000 zł., dozoru policyjnego oraz zakazu opuszczania kraju połączonego z zatrzymaniem paszportu. 

Popełnione przestępstwo zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.

Przeczytaj także

Nowe na stronie