Zapomnieć o porażce i wygrać u siebie. W piątek Miedź zagra z Odrą Opole

W meczu 9. kolejki I ligi, Miedź zagra na własnym stadionie z Odrą Opole. Goście są do tej pory wiceliderem rozgrywek.

To spotkanie z pewnością  jest ważne z perspektywy walki o awans do Ekstraklasy. Miedź po 8. kolejkach I ligi z dorobkiem 15 punktów zajmuje piąte miejsce w tabeli. Nieco lepiej wygląda sytuacja piątkowych rywali. Odra spisuje się do tej pory bardzo dobrze. Drużyna z Opola zgromadziła dotychczas 17 punktów i jest wiceliderem rozgrywek.

W poprzedniej kolejce, Miedź odniosła pierwszą porażkę w sezonie. Podopieczni Radosława Belli przegrali na wyjeździe z Arką Gdynia. Bardziej niepokojący jest fakt, że w trzech ostatnich meczach, legniczanie zgromadzili na swoim koncie tylko dwa punkty, przez co spadli w tabeli na miejsce barażowe.

Odra Opole w tym sezonie odniosła także tylko jedną porażkę, ale jest niepokonana w lidze od pięciu spotkań. Drużyna prowadzona przez Adama Nieconia jest do tej pory rewelacją rozgrywek I ligi.

– Na pewno Odra jest zespołem dobrze zorganizowanym w obronie. W ataku charakterystyczne są bardzo dobre boki, bo zarówno Galan, jak i Antczak są bardzo dobrymi zawodnikami. Jest to drużyna poukładana, dobrze zorganizowana i bardzo konkretna, co pokazuje liczba punktów na tym etapie rozgrywek – zauważa opiekun ekipy znad Kaczawy. – Myślę, że kluczowe będzie wygrywanie pojedynków jeden na jeden w ataku i obronie oraz intensywna gra, czyli narzucenie naszego stylu gry i tego jak chcemy grać, bo mam wrażenie, że troszeczkę tego brakowało w poprzednim meczu. Poza tym, w kluczowych momentach musi wyjść nasza jakość piłkarska, na którą liczę – powiedział na łamach portalu miedzlegnica.eu, trener Radosław Bella.

Mecz pomiędzy Miedzią a Odrą Opole zostanie rozegrany na stadionie im. Orła Białego W Legnicy. Początek o godzinie 18.00.

REKLAMA

spot_img

Przeczytaj także

REKLAMA

spot_img

Nowe na stronie