spot_img

Zatrzymano kurierów przerzucających imigrantów do Niemiec

Funkcjonariusze Straży Granicznej z Legnicy zatrzymali cztery osoby, które pomagały dziewięcioosobowej grupie cudzoziemców dostać się do Niemiec. Jak informuje Komenda Główna Straży Granicznej nielegalni kurierzy zatrzymani zostali na jednej z dróg prowadzących do Niemiec. Jechali trzema samochodami osobowymi.

Jednym z nich podróżowało dwóch obywateli Tadżykistanu, natomiast w kolejnych dwóch autach kierowcami byli obywatele Uzbekistanu. Ich pasażerami było dziewięciu cudzoziemców, którzy nie posiadali przy sobie żadnych dokumentów, na podstawie których można by stwierdzić ich tożsamość i obywatelstwo. Twierdzą, że są obywatelami Iraku.

Jak ustalili funkcjonariusze SG obywatele Tadżykistanu konwojowali dwa pozostałe auta wiozące migrantów, sprawdzali i informowali uzbeckich kierowców o sytuacji na drogach, szczególnie o kontrolach Straży Granicznej i innych służb. Przy kurierach funkcjonariusze SG zabezpieczyli równie dużą ilość gotówki, która pochodzi z przestępstwa. 

FOT. Komenda Główna Straży Granicznej

Trwają przesłuchania zatrzymanych cudzoziemców z udziałem tłumaczy.

Za nielegalne przekroczenie granicy grozi kara pozbawienia wolności do lat 3, natomiast za pomoc innym osobom w przekraczaniu wbrew przepisom granicy Rzeczypospolitej Polskiej – od 6 miesięcy do lat 8.

spot_img

Przeczytaj także

Nowe na stronie