Zatrzymano mordercę kobiety znalezionej nad Kaczawą w Legnicy. Zobacz film

Legniccy policjanci współdziałając z funkcjonariuszami z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu zatrzymali mężczyznę podejrzanego o zabójstwo kobiety, której ciało znaleziono 13 maja nad Kaczawą w Legnicy. Mordercą okazał się 37-letni mężczyzna, a za współudział odpowie 35-letnia kobieta. Mężczyzna usłyszał zarzut zabójstwa oraz znieważenia zwłok ludzkich, a kobieta zarzut poplecznictwa.

– Sprawa była bardzo trudna i wymagała od policjantów wielogodzinnej pracy nad zabezpieczonym materiałem dowodowym oraz prowadzenia wieloaspektowych działań operacyjnych. Jej rozwiązanie możliwe było m.in. dzięki zastosowaniu nowych technologii laboratoryjnych – mówi aspirant sztabowy Łukasz Dutkowiak, rzecznik prasowy KWP we Wrocławiu.

Stosowane przez funkcjonariuszy nowe technologie dały podstawę do typowania sprawcy. Okazało się, że związek ze sprawą może mieć mieszkaniec Legnicy i jego zatrzymanie było już tylko kwestią czasu.

We wtorek 23 maja funkcjonariusze namierzyli i zatrzymali 37-latka oraz 35-latkę mogącą mieć także związek z zabójstwem kobiety.

Zebrany przez policyjnych śledczych materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie w legnickiej prokuraturze dwóch zarzutów mężczyźnie, które dotyczyły zabójstwa oraz znieważenia zwłok, a kobieta usłyszała zarzut poplecznictwa.

Prokurator wystąpił już do sądu z wnioskiem o zastosowanie wobec zatrzymanych środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania.

37-letniemu mężczyźnie, który był już wcześniej karany, za popełnione przestępstwo grozić może kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności. Natomiast kobiecie za pomoc w zacieraniu śladów zbrodni grozić może kara do 5 lat więzienia.

spot_img

Przeczytaj także

spot_img
Reklamaspot_img

Nowe na stronie