REKLAMA

spot_img

Zatrzymano sprawcę śmiertelnego potrącenia pod Prochowicami. 27-latek był pijany

Sprawca śmiertelnego wypadku pod Prochowicami w chwili zatrzymania miał trzy promile alkoholu w wydychanym powietrzu. 27-letniego mężczyznę ujęli legniccy policjanci na terenie powiatu jaworskiego, którego jest mieszkańcem. Do zatrzymania doszło w niedzielę około 21.00. niespełna dziewięć od zgłoszenia o znalezieniu zwłok.  

Tragedia wydarzyła się w nocy z soboty na niedzielę 21 kwietnia w pobliżu wsi Rogoźnik, dwanaście kilometrów od Prochowic. Na zwłoki w rowie natknął się przejeżdżający w pobliżu rolkarz, który powiadomił o tym oficera dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy.

– Prokurator i policjanci wykonali na miejscu szereg czynności oraz zabezpieczyli ślady. Pozwoliło to ustalić, że do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło w nocy z soboty na niedzielę. Sprawca potrącił mężczyznę i odjechał z miejsca zdarzenia nie udzielając mu pomocy. Został zatrzymany ok. godz. 21.00 na terenie powiatu jaworskiego. To 27-letni mieszkaniec tego powiatu. W chwili zatrzymania miał 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu – mówi komisarz Jagoda Ekiert z Komendy Miejskiej Policji w Legnicy.  

Zabezpieczono samochód sprawcy marki Renault Laguna, na którym widoczne są uszkodzenia. 27-latek jest przesłuchiwany w Komendzie Miejskiej Policji w Legnicy. Trafi do policyjnego aresztu, gdzie będzie czekał na decyzję sądu.

Przeczytaj także

Nowe na stronie