REKLAMA

spot_img

REKLAMA

spot_img

Zdradziły go kury, które wypłoszył z kurnika. Był poszukiwany trzema listami gończymi

Przestępczy duet został zauważony przez jednego z mieszkańców, gdy pakował do samochodu marki peugeot koła z felgami. Okazało się, że zostały skradzione z jednej z piwnic w Chojnowie. Gdy policjanci przyjechali na miejsce złodziei już nie było. Zatrzymani zostali jednak niedługo później.

– Podczas pełnienia służby w Gołaczowie dzielnicowi zwrócili uwagę na mijający ich pojazd marki peugeot. Mężczyzna siedzący za kierownicą samochodu widząc policjantów natychmiast zatrzymał samochód i wraz z kobietą wybiegli z auta. Policjanci zawrócili radiowóz i rozpoczęli poszukiwania uciekinierów – mówi komisarz Jagoda Ekiert z Komendy Miejskiej Policji w Legnicy.

Po chwili zatrzymano 18-letnią kobietę, która ukryła się w zaroślach. Niedługo później namierzono również mężczyznę. Uwagę policjantów zwróciły wybiegające z kurnika kury, które ukrywając się tam wypłoszył 31-latek.

Po sprawdzeniu mężczyzny w policyjnych systemach okazało się, że jest poszukiwany trzema listami gończymi do odbycia łącznej kary trzech lat pozbawienia wolności. Ponadto mężczyzna posiadał aktywny zakaz kierowania pojazdami.

Wyszło także na jaw, że to 18-latka i 31-latek mają na koncie włamanie do jednej z piwnic na terenie Chojnowa, skąd ukradli dwa komplety felg aluminiowych z oponami o wartości 4 tys. złotych.

Skradzione mienie porzucili w lesie pod Chojnowem. Poszkodowany był kompletnie zaskoczony wizytą mundurowych ponieważ nie miał pojęcia, że ktoś włamał się do jego piwnicy i ukradł mu „koła”. Policjanci odzyskane opony oddali właścicielowi.

Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Natomiast za kierowanie pojazdem z sądowym zakazem grozi kara do 5 lat więzienia.

Przeczytaj także

Nowe na stronie