REKLAMA

spot_img

Zdrojewski, Zalewska, Petru i inni. Na kogo możemy zagłosować w eurowyborach?

Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się 9 czerwca. Na listach w okręgu dolnośląsko-opolskim nie ma ani jednego kandydata z Legnicy. Nie brakuje za to znanych nazwisk.

Jedynkami na listach w naszym okręgu są znani politycy. Listę Koalicji Obywatelskiej otwiera poseł Bogdan Zdrojewski natomiast listę Prawa i Sprawiedliwości – europosłanka Anna Zalewska. Liderem listy Trzeciej Drogi jest wieloletnia europosłanka Róża Thun. Jedynką na liście Lewicy jest z kolei wiceminister sprawiedliwości Krzysztof Śmiszek, a pierwszy na liście Konfederacji jest poseł Stanisław Tyszka.

Kto jeszcze wybiera się do Brukseli?

Na liście KO znajdziemy m.in. burmistrza Jawora Emiliana Berę oraz ubiegającego się o reelekcję Jarosława Dudę. Mocną listę w naszym okręgu ma PiS. Poza Zalewską są na niej m.in. Beata Kempa, Michał Dworczyk i Kamil Bortniczuk.

Trzecia Droga poza Różą Thun (europosłanką jest od 2009 roku!) na liście ma wiceministra infrastruktury Pawła Gancarza oraz Ryszarda Petru. Na liście Lewicy znajdzie natomiast posła Arkadiusza Sikorę i legnicką senator Małgorzatę Sekułę-Szmajdzińską.

W 2019 r. z Dolnego Śląska i Opolszczyzny mandaty do Parlamentu Europejskiego zdobyli: Anna Zalewska i Beata Kempa z PiS oraz Janina Ochojska i Jarosław Duda z KO.

Tegoroczne wybory do europarlamentu przeprowadzone zostaną we wszystkich krajach UE w dniach 6–9 czerwca br., w Polsce 9 czerwca. Wybierzemy 53 parlamentarzystów.

Przeczytaj także

Nowe na stronie