spot_img

Zięć miał potrącić kobietę w ciąży. Legniczanka przekazała mu wszystkie swoje oszczędności

Policjanci z Legnicy zostali powiadomieni o kolejnym oszustwie metodą „na policjanta”. Tym razem ofiarą padła 88-latka. Gdy zadzwonił telefon seniorki, usłyszała w słuchawce głos zrozpaczonej kobiety, która powiedziała „mamo, miałam wypadek, jesteśmy w ciężkim stanie”.

Kobieta uznała głos dzwoniącej z głosem swojej starszej córki. Gdy zapytała o zięcia, usłyszała, że on też uczestniczył w zdarzeniu drogowym.

– Potem telefon przejął mężczyzna podający się za policjanta. Powiedział, że zięć seniorki spowodował wypadek, w wyniku którego ciężko ranna została kobieta w ciąży i straciła dziecko. Dzwoniący oszust polecił aby seniorka przekazała 180 tysięcy złotych, aby jej córka i zięć mogli uniknąć więzienia. Kobieta nie miała takiej sumy pieniędzy, ale przekazała wszystkie swoje oszczędności w kwocie 20 tysięcy złotych – relacjonuje młodsza aspirant Anna Tersa z Komendy Miejskiej Policji w Legnicy.

Po pieniądze przyszedł mężczyzna nazwany przez dzwoniącego „kurierem z policji”. Gdy staruszka spostrzegła, że padła ofiarą oszustwa, było już za późno.

Oszustom grozi kara do 8 lat pozbawiania wolności.

spot_img

Przeczytaj także

Nowe na stronie