REKLAMA

spot_img

REKLAMA

spot_img

Złotoryja: Zatrzymano motocyklistę poszukiwanego listem gończym

Policjant ze Złotoryi zatrzymał motocyklistę, który nie miał uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi, posiadał trzy sądowe zakazy prowadzenia pojazdów i był poszukiwany listem gończym w celu odbycia kary 1 roku pozbawienia wolności. Zatrzymany trafił do zakładu karnego.

Do zdarzenia doszło na terenie gminy Zagrodno, gdzie policjant ruchu drogowego ze Złotoryi zatrzymał do kontroli motocyklistę. W trakcie sprawdzania w policyjnej bazie danych okazało się, że 30-letni mieszkaniec Legnicy nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi, gdyż zostały mu one cofnięte na postawie decyzji administracyjnej, a dodatkowo posiadał trzy sądowe zakazy prowadzenia pojazdów wydane.

Dodatkowo policjanci ustalili, że 30-latek był poszukiwany celem doprowadzenia do odbycia kary 1 roku pozbawienia wolności za złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów. Mężczyzna unikał odbycia kary, dlatego poszukiwania odbywały się na podstawie wystawionego za nim listu gończego.

Poszukiwany został zatrzymany i trafił do zakładu karnego. Sprawa jego niedawnych występków będzie miała swój finał w sądzie. Zgodnie z obowiązującymi przepisami za popełnione przestępstwa grozić mu może kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Przeczytaj także

Nowe na stronie