REKLAMA

spot_img

REKLAMA

spot_img

Zmiana organizacji ruchu w Legnicy. Zamknięty zostanie wyjazd w ul. Powstańców Śląskich od ul. Mickiewicza

Przez ponad dwa tygodnie będą prowadzone prace instalacyjne na Placu Słowiańskim, związane między innymi ze spięciem dotychczasowej kanalizacji deszczowej z istniejącą siecią. Wykonawca robót wprowadza tam czasową zmianę organizacji ruchu.

Od poniedziałku 27 lutego, zamknięty zostanie wyjazd w ul. Powstańców Śląskich od ul. Mickiewicza. Z kolei z ulicy Witelona kierowcy będą mogli wjechać w ul. Mickiewicza tak jak dotychczas, czyli zachowany będzie ruch jednokierunkowy. Pojazdy jadące ul. Mickiewicza w kierunku centrum będą musiały skręcić w ul. Szkolną.

Rewitalizacja i zagospodarowanie Placu Słowiańskiego wraz z rozbudową ulic przyległych obejmie budowę ronda, przebudowę dwóch przystanków. Powstaną także miejsca parkingowe dla osób z niepełnosprawnościami. W ramach inwestycji mieszkańcy miasta zyskają węzeł przesiadkowy komunikacji miejskiej i międzygminnej. Zbudowane zostaną ścieżki rowerowe, zmodernizowane chodniki, przebudowane przejście podziemne wraz z budową wind, a także nowe oświetlenie, mała architektura oraz nasadzenia drzew.

Na remont miasto uzyskało wsparcie w ramach dofinansowania tej inwestycji w wysokości 23 mln zł 750 tys. zł z Rządowego Programu Polski Ład.

Przeczytaj także

Nowe na stronie